vykastrované kočky 2
Sem vložte podnadpis

Veškeré platby za kastrace naleznete na transparentním účtu Feliti Clubu

PŘÍBĚH 272
Kočka byla odchycena v Olomouci, městská část Bělidla, kde se začaly bezprizorní kočky stahovat do zpustle zahrady neobývaného rodinného domku ve starší husté zástavbě. Kočky začaly vadit sousedům z důvodu mrouskání a několika vrhu koťat ročně (kotata se snažili likvidovat topením ve vodě). S jedním ze sousedů se podařilo navázat spolupráci, kdy nás vpustil na zahradu svého domu a nechal nás nainstalovat odchytové klece. Zatím se podařilo vykastrovat již třetí kočku z této lokality. Na lokalitě bohužel zbývá k odchytu asi ještě 5 koček, jejich odchyt a kastrace budou pokračovat. 

PŘÍBĚH 271
Dnešní příběh je o mladé kočičce, která žila a byla krmena s dalšími čtyřmi kocoury starým, opuštěným 94 letým milovníkem koček. Starý pán bohužel zemřel a kočky zůstaly odkázány na milosrdenství ulice. Panu Jaromírovi to nebylo lhostejné, proto nám napsal a požádal o úhradu kastrace této kočičky. Dále se domlouváme na odchytu a kastraci i zbylých kocourků. 

PŘÍBĚH 268 až 270
Jedna veterinářka, jedna odchytávačka - ale dva příběhy:
Vesnice poblíž Olomouce, kde kočičky chodí k jedné důchodkyni jíst se slepicemi (slepice dostávají i kočičí granulky). Zůstaly po vloni zemřelém hospodském. Potulují se v okolí, bydlí v polorozbořené hospodě, spí v senících, kde také rodí koťata, která pak následně místní zabíjejí. Tomu bylo třeba udělat konec. Proto jsme rádi, že se podařilo dvě kočičky (ze tří) odchytit a vykastrovat. Na odchytu třetí se intenzivně pracuje.
Druhý příběh je z obce Kosov u Zábřeha. Zde sociálně slabí občané mají dvě kočičky. Jedna je vykastrované, ale druhá porodila koťátka, kterým se podařilo najít nové domovy. Aby se to neopakovalo, bylo třeba kočičku vykastrovat. Na to ale majitelé peníze nemají, najíst jim dají, ale za kastrace už nezbývá. Kočka by tu rodila jak na běžícím páse. Jsme rádi, že jsme jí mohli pomoci ke spokojenému životu kastráta.

PŘÍBĚH 267
Podzimní kotě, které si s sebou přivedla kočka, která se objevila ze dne na den u jedné paní v Jihlavě. To je další z koček kastrovaných díky našemu projektu Feliti kastruje. Jsme rádi, že kočička bude díky tomu moci u paní na zahradě zůstat jako venkovní kočička. Paní má díky kastraci jistotu, že se u ní na zahradě nebudou rodit řady dalších koťat. Rádi jsme kočičce pomohli k lepšímu životu. 

PŘÍBĚH 266
"Jmenuji se Šedivka, přišla jsem k dvounožce, která už má několik kočiček. Byla jsem plachá, jenom jsem se napapala, trošku pomazlila a šup pryč, třeba i na 4 dny. Jednou si všimli, že mi roste bříško. Vzali mě k doktorce a ta mi ty 4 malý miminka vzala. Sice už nikdy nebudu mít miminka, ale budu žít šťastný domov u mé dvojnožky. Teď už od nich nepůjdu, jsem tu celý dny a celý noci. Mám kde spinkat, papání mi strkají až pod nos a jsem spokojená. A asi mě i milujou" napsala Petra za Šedivku 

PŘÍBĚH 264 až 265
Paní Hana žije v obci Štěpánov v Ústeckém kraji. Přistěhovala se sem před cca 3 mi lety a pořídila si svou kočičku, kterou nechala vykastrovat. Od té doby se tam začalo stahovat několik koček z okolí na krmení. V loni přišla jedna i s koťaty. Jsou plaché, ale díky krmení se je občas podaří pohladit. Dvě se podařilo odchytit a vykastrovat. Paní Hanka je bude nadále krmit a pokusí se odchytit i ty zbývající tak, aby se jejich počet nezvyšoval a bylo pro ni únosné je uživit. 

PŘÍBĚH 263
Vesnice kousek od Sokolova - i zde se po vesnici toulaví bezprizorní kočky, které nekontrolovatelně rodí koťata. Nikoho to nezajímá - vlastně ano, jednu mladou studentku Mirku - milovnici koček, která nás požádala o pomoc s úhradou kastrace jedné mladé kočičin maminky. Ve vesnici bude o jednu, neustále rodící kočku, méně. Děkujeme

PŘÍBĚH 259 až 262
O pomoc nás požádala paní z Dolní Řasnice u Frýdlantu, která se stará o 17 kočiček. Uživit je zvládá, ale na kastrace už peníze nezbývají. A také se kastrací kocourků bále, neboť jí bylo řečeno, že budou mít ledvinové problémy. Celou situaci jsme spolu probrali a domluvili se na kastracích. První čtyři kocourci jsou již vykastrovaní. Další budou následovat. 

PŘÍBĚH 250 až 258
Areál bývalé panelárny na konci ulice Balcárkova v Olomouci - další místo s výskytem početné kolonie bezprizorních nekastrovaných koček. V tomto areálu sídlí několik firem a zaměstnanci zde krmí celkem asi 9 kočiček. Jde o kočky bez majitele, které se na toto místo přitoulaly, nebo je zde někdo úmyslně vypustil. Ani jedna z koček není zatím vykastrovaná, pohlaví koček není známo, krmí je zde dva pánové a ti nerozeznají kočičku od kocourka. Dvě z koček již porodily. Ve spolupráci se zaměstnanci byl proveden odchyt a následná kastrace celkem 9 zvířat. V této lokalitě se již nebudou nekontrolovatelně kočky množit.

PŘÍBĚH 247 až 249
Přišlo volání o pomoc : "Jsme menší bytový dům nacházející se mimo obec v průmyslové zóně (Kralický Háj, Kralice na Hané). Kolem domu se nám postupně usadilo několik koček a protože je krmíme, tak se tu zdržují - nikomu však nepatří. Pochopitelně to mezi nájemníky vyvolává řadu sporů, protože někteří jsou "kočkomilové" a někteří by kočky nejraději otrávili a jsou jim trnem v oku. Celkem je tu 6 koček (4 kočky, 2 kocouři). Starší manželé, kteří se o ně nejvíce starají, nemají dostatek prostředků na zajištění kastrace a lékařského ošetření." Rádi jsme pomohli s kastrací tří kočiček.

PŘÍBĚH 245 až 246
Kočky byly odchyceny v Olomouci, městská část Bělidla, kdy se začaly bezprizorní kočky stahovat do zpustle zahrady neobývaného domku ve starší zástavbě. Kočky začaly vadit sousedům z důvodu mrouskání a několika vrhu kotat ročne (kotata se snažili likvidovat topenim ve vodě). S jednim ze sousedů se podařilo navázat spolupráci, kdy nás vpustil na zahradu svého domu a nechal nás nainstalovat odchytové klece. Zatim se podařilo odchytit jednu kočičku a jednoho kocourka. Na lokalitě zbývá k odchytu asi ještě 5 - 6 koček.

PŘÍBĚH 241 až 244

Oslovila nás paní, která hledala pomoc pro svou tetu, která před několika lety ke své jedné kočičce přinesla domů z ulice koťátko... po dalším měsíci ji kamarádka přinesla další dvě kočičky...dnes ze čtyř kočiček je 23...teta je v invalidním důchodu a situace s kočkami je zoufalá. Teta je miluje, ale zvládá je jen krmit, na kastrace už peníze nemá. Kočky se množí mezi sebou a situace je neúnosná i přes pomoc příbuzných. Jediné řešení této situace je kastrace. Pomohli jsme vykastrovat první čtyři kocourky.

PŘÍBĚH 240
Jsme v překrásném městě Poděbrady. I zde jsou opuštěné kočky, které potřebují naší pomoc. U místního konzumu žila kočička se svým potomkem. Prodavačky je krmily. Obchod ale zavřeli. Pak ho převzali vietnamci a ti kočky vyhnali. Naštěstí si kočky našly domov ve vedlejší zahradě, kde jsou trpěné. Ale starají se o ně dvě staré pani. Nakrmit kočičky, na to peníze mají, ale kastrace byla nad jejich možnosti. Zatím se podařilo chytit kočičku, která už byla březí, tu vykastrovat. Kocourek zatím uniká. Ale je na něj už políčeno.

PŘÍBĚH 239

BABETKA - kočička byla nalezené v jedné zahradě s koťátky. Kočička naštěstí nebyla plachá, podařilo se jí Elišce Kameníkové odchytnout a přivézt mi až do Staroviček do depozita. Ale byl problém, že kotatka u mě byla o tři dny dříve , kočička se chytla až později. Kotátka už nepřijala.
Kotátka nadále zůstavají v naší dočasné péči. Je jim už asi 7týdnu.
Kočička Babetka má po kastraci a bude dále nabízená k adopci. Je to hodná a milá kočička, ale opatrná.

PŘÍBĚH 235 až 238

Paní Věra se v Dolní Řasnici u Frýdlantu stará o 17 toulavých a opuštěných koček. Požádala Feliti o pomoc s kastracemi, aby se kočičky dále nemnožili a její, už tak dost velká smečka, dále nenarůstala. Uhradili jsme kastraci čtyř kocourků. Přejeme jim krásný a spokojený život.

PŘÍBĚH 234
Mazlivý krasavec Špagetka – to je jeho příběh, tak, jak nám ho napsala paní Soňa: „Špagetka se narodil loni v létě ve vokovickém zahradnictví u lidí bez domova. Tenkrát ještě měli sedmnáct dalších koček a kocourů, přes zimu jim jich zbylo jenom devět. Koťat se zbavovali všelijak. Špagetka smrti utopením unikl jen o vlásek. Vyškrábal se z kbelíku, po druhé už ho tam nehodili. Naštěstí jsme se o lokalitě dozvěděli ještě před jarní dávkou koťat, všech šest mazlivých koček a jednu plašanku (ostatní plaché kočky se nám stále nedaří ani spatřit) jsme dali veterinárně ošetřit a vykastrovat. Tři kočky už našly nové domovy, ostatní bohužel zůstávají v lokalitě.“ T9mto jí děkujeme za obětavou práci při vykastrování této lokality.

PŘÍBĚH 233
Paní Veronika odchytila a nechala vykastrovat posledního kocourka z areálu firmy v Brně Líšni. Tady se už kočičky nebudou nekontrolovatelně množit. Děkujeme a kočičkám přejeme dlouhý, spokojený život.

PŘÍBĚH 231 až 232
Dnes nás paní Denisa zavedla do obce Svébohov, kde v zahrádkářské kolonii žijí bezprizorní kočky. Kočičky zde mají své úkryty před nepřízní počasí a své krmiče (starší hodní lidé), kteří ale nechápou význam kastrací, hlásí, že nemají peníze a kočky nejsou jejich. Děkujeme, že se Denisa postarala od kastrace a rádi jsme je uhradili.

 PŘÍBĚH 228 až 230

„Bydlím ve vesnici Zápy 2 km od Brandýsa nad Labem“ napsala nám paní Lenka. „Za poslední rok se (netuším proč") lidi naučili házet mi kočky a koťata za vrata. Zajímavý přírůstek byl minulý rok, seděla jsem na schodech, koukám a letí kočka, rozplácla se na zemi, ani nedopadla na nohy. Běžím k ní a začala mi v náručí rodit. Porodila 4 kotata,všechny jsme odchovali a našli jim vhodné nové domovy. Řikají mi kočičí mám, což je sice asi roztomilé, ale krmení ani kastraci mi to nezaplatí. Máme hodně zvířat, všechna zachráněna, většina jich má i hendikep, ale to nikdy neřeším, naopak jim můžu poskytovat peci a lásku,sice každému jinak, ale jsou naši. Klidně a ráda poskytnu přechodný domov jakékoliv kočce či kotěti. Svých mám osm a další se ztratí :)“ Tak jsem rádi uhradili kastraci třem toulaným kočkám

PŘÍBĚH 224 až 227
O pomoc paní Katku požádala paní, která pracuje v zemědělském družstvu v Nemčičkách a není jí lhostejný osud, zde žijících kočiček. Jsou polodivoké, nenechají se chytit a tak bylo třeba použít sklopce pro jejich odchyt a následnou kastraci. A jelikož je to pro ně zde bezpečné, budou se po rekonvalescenci vypouštět zpět. Mají zde teplo a krmení od hodné paní a už se nebudou dále nekontrolovatelně množit.

PŘÍBĚH 222
Při pohledu na tyto fotky uvidíte, jak těžký je život nekastrovaného kocourka na ulici. Ale měl štěstí, potkal paní Lešanskou. Ta nám poslal jeho příběh a požádala o pomoc s kastrací. Léčbu a ošetření zajistila sama. Ale úhrada kastrace byla již nad její možnosti. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

PŘÍBĚH 217 až 221 Jde o kočky bez majitele, které se přesunuly na zahradu jednoho rodinného domu z areálu blízké firmy, kde proběhly úpravy venkovního prostředí s vykácením keřů a dalších porostů. Z původního počtu asi tří kočiček se časem počet navýšil na dvanáct. Během dubna již bylo z tohoto místa šest koček odchyceno a vykastrováno díky podpoře FELITI. Odchyty a kastrace zajistila paní Lucie Klajblová. V „druhé vlně“ bylo odchyceno a vykastrováno 5 koček, tři kočičky a dva kocourci. Ke kastraci ještě zbývá jedna kočka, která již porodila koťátka. Přejeme kočičkám šťastný život.

PŘÍBĚH 212 až 216
V chatové oblasti Zloukovice na berounsku žije skupina asi 20ti bezprizorních koček. Paní Jana je tam 3x týdně jezdí krmit, i když to má z domu 15 km. Pořídila jim tam polystyrenové boudičky vystlané senem. Na podzim dala paní Jana vykastrovat na své náklady 5 koček. Ale krmit je a všechny kastrovat, to už bylo nad její finanční síly. Pak ale objevila kastrační program FELITI a nebyl problém se domluvit na postupné kastraci zbylých koček ve skupině. Takže prvních 5 kočiček ze Zloukovice je již vykastrováno. Přejeme jim krásný, dlouhý a spokojený život. 

Kastraci provedla v průběhu května MVDr. Jitka Tesaříková, Olomouc

PŘÍBĚH 211
Když se malé kotě ocitne opuštěné na ulici a neví, co si počít, musí zažívat nepopsatelnou hrůzu. Někdy má štěstí v neštěstí a narazí na člověka, který neodvrátí zrak, ale naopak takovému kotěti pomůže, poskytne mu zázemí a něco do misky. To je případ i kočičky od Jihlavy, kterou jsme nechali kastrovat jako kočičku č. 211 v rámci našeho kastračního programu. Jelikož úhrada kastrace už byla nad rámec možností zachránců, byli jsme požádáni o pomoc. Neodmítli jsme a díky tomu může další kočička prožít spokojený život kastráta, bez kolotoče rození dalších a dalších nechtěných koťat. Přejeme ji krásný a spokojený život. 

Kastraci provedla 3.5.2017 Veterina Na slunci, Jihlava

PŘÍBĚH 209 a 210
Bílý kocourek a černo bílá kočka z menší chatařské osady Záborov poblíž Lanžova u Dvora Králové n. L. Těmto dvě šťastlivců paní Iva a FELITI kastrační program změnili navždy životy - už budou žít spokojený život kastrátů (pro mě i tak dost těžký) bez zbytečných říjí, porodů a toulání.

Kastraci provedla dne 11.5.2017 MVDr. Vilma Kaierová, Mobilní veterinární ordinace Daktari, Dvůr Králové nad Labem

PŘÍBĚH 207 a 208
Na Vysočině, kousek od Počátek, je několik plachých vesnických koček, o které se nikdo nestará. Nejsou ničí a nekontrolovatelně se zde množí. Paní Kateřina je odchytla a za pomoci FELITI je nechala vykastrovat. Jedna z nich už byla březí. Bohužel ve vesnici je zvykem narozená koťátka topit. Tak tyto dvě krásky budou žít svobodný život bez toho, aby někdo zabíjel jejich miminka. 

Kastraci provedla 5.5.2017 MVDr. Lenka Padrtová, Jindřichův Hradec

 PŘÍBĚH 206
Lojzíček, jehož domovem je Zájezd u Kladna byl při odchytu hubený, zablešený, plný klíšťat, zánět dásní od zkaženého zubu, výtok z očí. Po ošetření, odblešení, vytrhnutí zubu, odčervení a po kůře atb bylo možné ho nechat na náklady FELITI vykastrovat. Toto vše nám napsala paní Irena a Petra, které se o kocourka postaraly (za což jim děkujeme) a doufají, že kocourek se zcela uzdraví a bude jim ještě dlouho dělat radost. Kazdopádně už se nebude podilet na kotěcim boomu v nedaleké vesnici 

PŘÍBĚH 205
Julinka je jednou ze 7mi kočiček, které patři jedne moc hodne pani na Praze 10. Ta žije v polorozpadlem staveni sama s malou holčičkou a je samoživitelkou. Obratila se na Markétu o pomoc s kastrací kočiček, o kterych si, dle jeji finančni situaci, mohla jen nechat zdát. Pani začinala pouze s jednou kočičkou, ale ta nebyla kastrovana a tak se jí kočičky namnožily. Situace se stala pro pani neunosnou a již dalsi kočičky si nemuže dovolit. Začala hledat pomoc kolem sebe. Diky projektu Feliti, si pani bude moci udržet tento počet koček a spokojenost bude na všech stranách, bez obav, že by se kočičky mezi sebou dale nekontrolovaně množily.

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 204
,,Brňáček,, je jedním ze tří bezprizorních odchycených koťat z areálu firmy v Želešicích u Brna. Své netradiční jméno dostal tento krásný kocourek podle místa odkud k nám, do našeho malého domácí azylu ve Stašově u Poličky, přijel. Ze svého původního venkovního živoření v aréálu nějaké firmy, kde byly opuštěné kočky a koťata denně ohrožovány psy a jinými nástrahami. Odtud si také přivezl ušní svrab, který bylo nutné léčit. Je to velmi milý, úžasně mazlivý kocourek s výrazně vytřeštěnýma očima, který láskyplně opečovává ostatní kočičky. Teď už si bude užívat spokojený a šťastný život. 

Kastraci provedl dne 25.4.2017 MVDr. Lukáš Rambousek

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 203
Garfild - nádherný kocourek se "připletl" k odchytům jiných koček a tím si v silných mrazech zachránil život. V malém rodinném depozitu si počkal na kastraci a teď si už užívám život spokojeného kastráta a společnost mu dělá kamarád - zakrslý králíček. "Garfík pro své pohodlí volí nejraději sdílení chlupatého pelíšku spolu se zakrslým králíkem, který s kočkami volně žije. ♥ Garfek je neskutečný mazlíček, vrnidlo a vlezlík, kterého si oblíbili nejen naši přátelé a návštěvy, ale hlavně spolubydlící - ostatní kočičky " - toto nám o něm napsala jeho nová majitelka.

Kastraci provedl dne 25.4.2017 MVDr. Lukáš Rambousek

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 201 a 202
Vrátili jsme se do Líšně , kde paní Veronika chytá a kastruje kočky v areálu místní firmy. Podařilo se odchytit další kočičku a kocourka, kteří už nebudou plodit nechtěná koťátka a budou žít život spokojených kastrátů. Kastraci provedl dne 3.5.2017 MVDr. Tomáš Pelikán, Brno

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 200
kocourek žije na Praze 10 s jedním bezdomovcem, který se sice o svoje kočky poměrně dobře stará, ale kastraci, očkování ani odčervení si nemohl dovolit a tak Markéta toto vše zařídila. Kastrace byla uhrazena z programu FELITI kastruje. Kocourek se jmenuje Kraťas, kvůli krátkému ocásku, který má. Stáří cca 3 roky a jen při odčervení vyzvracel tolik škrkavek, kolik je jeho poloviční váha, hospitalizován musel být tudíž pro jistotu ještě přes noc, kvůli sledování. Kocourek je nyní v max. pořádku a navrácen původnímu majiteli. 

Kastraci provedla dne 26.4.2017 MVDr. Klára Kunčičká, Veterina Nusle, Praha 4

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 198 a 199
Některé kočky se přímo na ulici narodí, jiné tam skončí proto, že z nějakého důvodu o domov přijdou. Toto je osud i dvou kocourků z Orlové. Patřili sociálně slabší paní, která byla nuceně se svými kočkami vystěhovaná z bytu. Kočičky se ocitly společně s majitelkou na ulici a neměly kam jít. Naštěstí se o jejich situaci dozvěděla paní Jarka, která se na to nedokázala dívat a zasáhla, kočičky, které nestihly utéct, u sebe na chvíli ubytovala. Jako první podstoupili kastraci dva kocourci, tu jsme rádi uhradili, abychom alespoň takto v rámci našich možností pomohli lidem v těžké životní situaci. Kocourkům přejeme nalezení nových domovů, pokud by jim někdo domov, trvalý či dočasný, mohl poskytnout, rádi předáme kontakt, situace v místě je opravdu urgentní. 

Kocourky vykastroval dne 21.4.2017 MVDr. Petr Vrána, Šenov 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 197
Přerov III.
Paní Markéta pokračuje v kastracích u staršího pána v chatové oblasti. Tento kocourek je už devátý. Teď už to jde pomalu, zbývají poslední čtyři a ty jsou tak mazané, že se nedaří je odchytávat. Držíme palce, ať se odchytí co nejdříve. 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 196
Sokolov a příběh dvou manželů v důchodovém věku, kteří bydlí v domečku u hřbitova, dům je ovšem obecní. Vždy měli kočky a starali se po svém. Teplo, jídlo, ale bez kastrací. Staříci však dostali z domu výpověď Do bytu 1+kk si nemůžou vzít žádnou kočku. Chtěli je odnést do lesa a tam je tajně chodit krmit. Obec situaci odmítá řešit. Tento příběh nám napsala paní Anna s tím, že by se o kočky postarala, jen nemá peníze na kastrace. Rádi jsme zatím poskytli finance na kastraci jedné kočičky. 

Kastraci provedla MVDr Vendula Molcarová, Sokolov.  http://www.veterinarka.estranky.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 192 až 195

Paní Miluška se z Prahy odstěhovala na chalupu na Litoměřicku se dvěmi kastrovanými kočkami. Že má Miluška dobré srdce a vždy něco dobrého pro každou kočičku v okolí, se rozkřiklo hodně brzo. Za 10 let se stav zvýšil na 22 "domácích" a 6 docházejících na krmení. Mezi podzimními příchozími byly i dvě březí, které nedlouho po příchodu porodily (jedna císařem), celkem 7 koťat. Některé paní udala, pro 4 kočičky se ale domov nenašel. Maminky byly kastrované ještě před zimou, teď přišel čas kastrovat odrostlé podzimní holčičky. A jelikož je Miluška v plném invalidním důchodu, požádala nás o pomoc. Rádi jsme kastrace uhradili.

Kastraci provedl dne 27.3.2017 MVDr. Jiří Vomáčka, Litoměřice http://www.veterina-live.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 190 až 191
Sídlišti v obci Příšovice u Turnova. O kočky se stará, jak nejlépe umí, jedna starší paní, která chodí o francouzských holích. Je ze situace nešťastná a nemá internet. Paní Alena si nemohla nevšimnout této situace a chtěla pomoci. Oslovila Obecní úřad s žádostí o pomoci při kastraci, dostaly skvělou radu - nekrmit kočky, tím se situace vyřeší. Zatím se podařilo odchytit dvě kočičky, které jsou již vykastrované. Ostatní budou následovat.

Kastraci provedla MVDr. Miluše Zemánková, Lažany. http://www.veterinalazany.unas.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 187 až 189
Tyto tři kočičí slečny se usídlily na statku v Horních Beřkovicích. Byly opuštěné a zbědované. Dostali od paní Borky teplé místo i jídlo a už se jim vede mnohem lépe. Ale chyběla jim kastrace, která je důležitá, aby se už dál nerodila nová kotátka a neměla stejný, nebo horší osud než stávající kočičky. Je pro nás radost, že jsme mohli pomoci a kastrace uhradit. Kočičky už budou jen spokojené a šťastné kastrátky. 

Kastraci provedla MVDr. Blanka Tešnarová, Roudnice nad Labem, http://www.vetroudnice.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 180 až 186
Nedávno se na nás obrátila paní Jana a Mirka s žádostí pomoc při kastracích. Jednalo se o areál firmy v Hněvotíně u Olomouce. Zde se nachází 7 koček a kocourků, kteří sem přišli, nikdo neví odkud a již loňský rok se pomnožili. Situace zde začínala být neúnosná. Jediné řešení byla kastrace. Tak za pomoci paní Jany i Mirky byly všechny kočky odchyceny a vykastrovány a již se zde množit nebudou a budou žít spokojený život kastrátů. 

Kastraci provedla dne 24. 3. 2017 MVDr. Jitka Tesaříková, http://www.veterina-online.cz/mvdr-jitka-tesarikova/